خانه / قهوه اسپرسو / خرید انواع قهوه دانه اسپرسو عربیکا

خرید انواع قهوه دانه اسپرسو عربیکا

خرید انواع قهوه دانه اسپرسو عربیکا به کسانی پیشنهاد می شود که اسپرسو را با طعم تلخ دوست ندارند. کسانی که عطر و طعم قهوه برای آن ها اهمیت دارد. دانه قهوه عربیکا را معمولا برای تهیه اسپرسو خیلی تیره رست نمی کنند. اغلب میبینیم که انواع عربیکا را با روست شکلاتی یا مدیوم و یا حتی با درجه رست روشن خرید می کنند. از انواع دانه قهوه عربیکا خوش طعم که در ترکیب اسپرسو استفاده می شود، دانه کنیا و نیکاراگوئه را می توان نام برد. دانه های سینگل اورجین نیز بسیار طرفدار دارد اما به علت قیمت بالا کمتر استفاده می شوند.

دانه قهوه عربیکا

خرید انواع قهوه

خرید انواع قهوه عربیکا و روبوستا به صورت دانه های میکس شده و یا به صورت جداگانه و بر اساس منطقه، انجام می شود. در خرید دانه قهوه آنچه که اهمیت دارد، تازگی و کیفیت رست و کیفیت دانه هاست. در همین رابطه خوب است که به نکته ای هم اشاره کنیم. شاید برای شما پیش آمده باشد که بعد از خرید دانه ها متوجه شده اید دانه ها یک دست رنگ نگرفته اند. یعنی بعضی از آن ها تیره تر و بعضی روشن تر است. در حالی که همه از یک نوع دانه هستند. شاید به فروشنده قهوه شک کرده اید. شاید تصور داشتید که فروشنده چیزی غیر از دانه مورد نظر را میکس کرده و به شما فروخته است. اما واقعیت چیز دیگری است.

هر دانه قهوه حاوی مقدار مشخص رطوبت است که در فرآیند پخت، این مقدار رطوبت بخار شده و از حجم دانه کم می شود. بعضی مواقع دانه های قهوه سبز، یک دست نیستند. یعنی ممکن است به عنوان مثال دانه سبز اندونزی مورد استفاده در فرآیند پخت؛ محصول یک مزرعه نباشد. بلکه مخلوطی از چند مزرعه با درصد رطوبت متفاوت باشد. این موضوع باعث می شود هنگام پخت، دانه های با رطوبت کمتر زودتر به درجه تیرگی برسند. اما دانه های مرطوب تر، دیرتر پخته شوند. لذا بعد از رست میبینیم که دانه ها دو رنگ در می آیند. این یک مساله طبیعی در خرید انواع دانه قهوه به صورت فله است. دانه های قهوه قبل از رست سه دسته هستند:

  • دانه قهوه دستچین شده (سایز و رطوبت یکسان)
  • دانه قهوه که توسط ماشین برداشت شده (سایز متفاوت)
  • دانه قهوه مخلوط چند مزرعه از یک منطقه (سایز یکسان رطوبت متفاوت)

 

خرید انواع قهوه

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: خانم میرغفوری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125214798
آدرس کانال: choconik@
آدرس کارخانه: تهران، شهرک صنعتی شهریار
پست الکترونیکی: nikcommercial@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت قهوه اسپرسو

قیمت قهوه اسپرسو کافئین بالا

قهوه اسپرسو کافئین بالا ازانواع قهوه پر فروش است. قهوه در تجارت جهانی جایگاه ویژه …

خرید قهوه